כירופרקטיקה וספורט

המשחק שומר עלינו חיוניים ופעילים.  הוא מחדיר בנו התלהבות חסרת תחליף לחיים.  בלעדיו החיים פשוט חסרי טעם.      
לוצ'יה קפצ'יונה (Lucia Capacchiona)  

כירופרקטיקה מסייעת לאלופים
 שחקני צמרת מסתייעים בכירופרקטיקה במגוון ענפי ספורט כגון טניס, בלט, אגרוף, רכיבת אופניים, מרוצים, גולף, כדורגל, כדורסל, כדור בסיס, הוקי, כדור-יד, רוגבי, ריצה והרמת משקולות.  הכירופרקט עוזר לספורטאים להישאר על המגרש ומונע מפציעות קלות להפוך לחמורות, מבלי להזדקק לתרופות או ניתוחים.

כירופרקטיקה ו'פוטבול' מקצועני
77% ממאמני הליגה הלאומית ל'פוטבול' (NFL) מקצועני בארה"ב מפנים שחקנים לכירופרקטים, וב-31% מנבחרות ה-NFL הסגל הרשמי כולל כירופרקט.  מרבית חברי קבוצת 'אריות דטרויט' (Detroit Lions) מקבלים טיפול כירופרקטי באופן סדיר.  ד"ר סול קוגן מבלה שעה עד שעתיים בכוונון השחקנים לפני כל משחק, ובנוסף על כך, מעניק להם טיפולים במהלך המשחק.  'השחקנים מכירים בכך שכוונון כירופרקטי משפר מאוד את הביצועים שלהם' אומר ד"ר קוגן.

שיפור בזמן תגובה, קואורדינציה וכוח  
 חמישים ספורטאים חולקו לשתי קבוצות.  קבוצה אחת טופלה על ידי כירופרקט בעוד שקבוצת הבקרה לא טופלה כלל.  לספורטאים נערכו בדיקות זריזות, יציבות, כוח, מהירות וזמן תגובת יד.  לאחר 12 שבועות, הראתה הקבוצה שטופלה בכירופרקטיקה שיפור של 16.7% הכוללים למעלה מ-30% שיפור בזמן תגובה!  "הספורטאי [בטיפול הכירופרקטי] קורא מהר יותר, הנו בעל קואורדינציה טובה יותר, מבצע תנועות עדינות ביתר דיוק והקפדה, ובאופן כללי הנו ספורטאי טוב יותר".  שחקני כדור-בסיס במספר אוניברסיטאות חולקו לקבוצה כירופרקטית וקבוצה לא-כירופרקטית.  הם נבחנו בקפיצה לגובה, קפיצה לרוחק מהמקום, קפיצה לרוחק, כוח שריר, קצב לב, אק"ג, לחץ דם ובדיקת מאמץ על הליכון.  הקבוצה הכירופרקטית הראתה שיפור משמעותי בהשוואה לקבוצת הבקרה.   

ספורטאים רבים, חובבים ומקצוענים, אינם מעלים על הדעת להתחרות מבלי שבצעו קודם בדיקה כירופרקטית של עמוד השדרה.  מסיבה זו קיבלו 75% משחקני 'סאן פרנסיסקו פורטי-ניינרס' טיפול כירופרקטי ביום שבו זכו בסופרבול בשנת 1990.  ד"ר ניק את'נס, הכירופרקט של הקבוצה, אומר: "ספורטאים תמיד מחפשים דרכים לשיפור ביצועיהם בשדה; טיפול כירופרקטי הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להשגת יעד זה". סיבה זו הביאה לכך שבאולימפיאדת סיאול שנת 1988 נכחו 16 כירופרקטים מ-12 מדינות.

אצנים וכירופרקטיקה
16 אצניות שסבלו מפציעות הוכנסו לטיפול כירופרקטי.  האצניות החלימו מהר ושבע מהן 
 אף דורגו כבעלות הביצוע ה"טוב יותר".  קבוצת הריצה של אוניברסיטת טנסי זכתה בגביע  NCAA (התאחדות ספורט הקולג'ים הלאומי) לגברים אחרי שקיבלה טיפול מכירופרקט הקבוצה ד"ר מייקל פטי.  "אני בודק כל שחקן מכף רגל ועד ראש, על מנת לקבוע מה צריך לכוונן", אומר פטי.  ד"ר פטי ביצע כוונון במתחרה קרב-העשר (Decathlon), בלייק סאבו, ובעקבותיו גילה הספורטאי את יתרונות הטיפול הכירופרקטי בשיפור יכולות ביצוע.  "זו השנה הראשונה שבה הוא מקבל כוונון כירופרקטי, ובתחרות זו השיג למעשה 6 שיאים אישיים מתוך 10 אירועים שבהם השתתף," אמר ד"ר פטי.

 שחיינים
 ריצ'ארד קוויק, המאמן האולימפי הראשי של אוניברסיטת טקסס אומר:
 "כירופרקטיקה ממלאה חלק הולך וגדל בכל סוגי הספורט... [היא] מסייעת לביצועי הספורטאים".  "כאשר אתם רוצים ביצועים מיטביים, כירופרקטיקה תסייע לכם", אומר ד"ר לכירופרקטיקה בריאן קמפבל, שעל מטופליו נמנים שחייני אוניברסיטאות  USC 
ו-UCLA, ונבחרת השחייה של ארה"ב.
 
כירופרקט הקבוצה
יש לזכור כי מיליוני אנשים מבצעים אימון-גופני אירובי באופן סדיר.   תרגול גופני הנו יעיל בהרבה כאשר עמוד השדרה מאוזן.  השגת כושר גופני צריכה תמיד לכלול עיצוב של עמוד השדרה על ידי כירופרקט.  אינך צריך להשתתף באולימפיאדה, להיות ספורטאי מקצועי או ספורטאי "רציני" כדי ליהנות מטיפול כירופרקטי.  אנשים בארה"ב סובלים כל שנה ממיליוני פציעות כתוצאה מעיסוק בספורט, וכל אדם הסובל מפציעה כזו זקוק לבדיקה כירופרקטית סדירה של עמוד השדרה.

גם ענפי ספורט נינוחים, רגועים יותר עלולים לגרום נזק כתוצאה ממיקרו-טראומה ולא דווקא ממקרו-טראומה.

כיצד מטפל הכירופרקט?
הכירופרקט מאזן את עמוד השדרה ומשחרר לחצים המעיקים על השרירים, הרצועות, הגידים והעצבים.   פציעות הנובעות מעיסוק בספורט כמעט תמיד מזעזעות את עמוד השדרה ואת המבנים הסמוכים אליו ומוציאות אותם מאיזון.

חבלה חמורה
הרפואה השמרנית מתמחה בטיפול בשברים, פצעים, רצועות קרועות, נקעים, איבוד דם ונוזלים, ונזקים אחרים העשויים לדרוש טיפול חירום מיידי.  אולם, מרבית קורבנות הטראומה עוזבים את בית החולים עם סבלוקסציות חמורות בעמוד השדרה כתוצאה מן התאונה שחוו כיוון שרופאים קונבנציונאליים לא הוכשרו לאתר ולתקן סוג זה של נזק שידרתי.  זהו תחומה של הכירופרקטיקה.

נסה תחילה שיטות כירופרקטיות וטבעיות.  כפי שאמר כוכב-העל ג'ו מונטנה "הלוואי שהייתי מנסה את הטיפול הכירופרקטי לפני מספר שנים כשכאב הגב שלי רק התחיל, ואז אולי כלל לא הייתי זקוק לניתוח הזה."

 יש לך צורך ברופא ספורט? 
רופאים כירופרקטים רבים תורמים מזמנם לליגות צעירות מקומיות כמו גם לשכונה, לביה"ס ולקבוצות מקצועיות.  תוכל לשאול את הכירופרקט שלך אם הוא או היא מעוניינים לתרום לארגונך או לתת חסות לקבוצתך.
 
מודיעין:   סולומון סנטר,  טלפון: 08-9118089      טלמון:  רח' הר אפרים 41,   050-8911074
..